Rodinný dům v Batňovicích

ID: 01RD2209

3.590.000,- Kč 3.690.000,- Kč / sleva

Lokalita: Trutnovsko
Obec: Batňovice
Dispozice:
Cena po slevě: 3.590.000,- Kč
Stav zakázky: sleva
Vlastnictví: osobní
Pozemky celkem: 636 m2
Zastavěná plocha: 105 m2
Podlahová plocha: 141 m2
Obytná plocha: 108 m2
Nebytové prostory: ano
Sklepní prostory: ano
Konstrukce: zděná
Technický stav: udržovaný
Počet bytů: 1
Počet místností: 4
Podlaží: 2
Vedlejší stavby: garáž, kolna
Střecha: eternit
Elektřina: 220V
Voda: veřejná
Plyn: ano
Odpady: veřejná kanalizace
Vytápění: lokální na plyn
Garáž: samostatná
Oplocení: částečně
PENB: G - mimořádně nehospodárná
popis:

Dovolujeme si Vám nabídnout možnost příjemného bydlení v původním, zděném, rodinném domě, jež se nachází v žádané obci Batňovice, a to na trase: Trutnov – Náchod. Výstavba objektu proběhla ve 30. letech min. století. Jedná se tedy o poctivý, cihlový dům o jednom nadzemním podlaží s obytným podkrovím. Stavení je, z ekonomického pohledu, výhodně – nenáročně řešeno (menší čtvercový půdorys bez podsklepení, standardní provedení a materiál svislých a vodorovných konstrukcí, klasická sedlová střecha atd.), což výrazně snižuje finanční náročnost budoucí rekonstrukce. Ideální pro rodinné bydlení.

Rodinný dům je umístěn na slunném místě při hlavní komunikaci (velmi dobrá celoroční dostupnost). Samotný objekt je ihned obyvatelný, avšak s výhledem částečné či celkové rekonstrukce (dle nároků nového majitele). Dalším příslušenstvím, jež se na pozemku nachází je menší zděné stavení s garáží, kolnou a skladem paliv. Na toto navíc „nasedá“ dřevěný přístřešek.

Dispozice domu (4+1): vyvýšený vstup se zádveřím přechází v centrální chodbu, kde se po její pravé straně nachází kuchyně s jídelnou v návaznosti na obývací pokoj. Po levé straně pak nejprve vejdeme do prací místnosti s umývadlem za níž je WC. Vedle těchto se dále nachází špajz se vchodem do sklípku. Chodba je ukončena dveřmi prostorné ložnice (pokoj) s krbovými kamny. Částečně obytné podkroví je přístupné z betonového schodiště, přičemž se zde nachází velký pokoj + obytná „šikmina“ (též pokoj) a koupelna s WC. Obytnou plochu lze navýšit vybudováním dalších 1 – 2 pokojů ze stávajících půdních prostor. Dům by tedy bylo možné, v budoucnu, využívat i jako 2 bytové jednotky.

Technické zařízení: vytápění domu je realizováno plynovým kotlem (též ohřev vody v bojleru) a dále krb. vložkou na TP (fin. úspora!). Objekt je napojen na veřejný vodovodní řád, obecní kanalizační přípojku a veřejnou el. přípojku. Na hranici pozemku se nachází studna ze které lze čerpat užitkovou vodu. 

Celková výměra pozemků včetně zastavěné plochy je 636 m2. Příjezd k domu je zajištěn po veřejné, asfaltové komunikaci s parkováním přímo na vlastním pozemku.

Nabízené nemovité věci jsou převážně v původním stavu.

Stavení je vhodné zejména k trvalému bydlení, možno však využívat i k rekreačním účelům.

PENB G.  

 

Kupní cena: 3.690.000,- Kč  

 

Pozemek celkem: 636 m2

Zastavěná plocha: 105 m2

Obytná plocha: 108 m2

Podlahová plocha: 113 m2 + 28,8 m2 (půdní  prostory)

Půdní prostory: 28,8 m2

Sklep (sklad): 3,7 m2

Garáž (včetně kolny + skladu paliva): 16,6 m2 + 3,9 m2 + 8,31 m2

Okna: dřevěná - špaletová

Vytápění: kotel – plyn + lokální TP (krb. vložka)

Voda: napojeno na veřejný řád + spol. studna na zahradě (užit.), ohřev vody – bojler

Odpady: napojeno na veřejnou kanalizaci

Elektřina: 220V