Prodej rodinného domu se dvěma velkými byty ve Rtyni v Podkrkonoší

ID: 01RD2406

3.490.000,- Kč / rezervace

Lokalita: Trutnovsko
Obec: Rtyně v Podkrkonoší
Dispozice:
Stav zakázky: rezervace
Vlastnictví: osobní
Pozemky celkem: 1244 m2
Zastavěná plocha: 208 m2
Podlahová plocha: 257 m2
Sklepní prostory: ano
Konstrukce: zděná
Technický stav: dobrý
Počet bytů: 2
Podlaží: 3
Vedlejší stavby: kolna
Střecha: šindel
Elektřina: 220/380V
Voda: veřejná
Plyn: ano
Odpady: veřejná kanalizace
Vytápění: lokální na plyn
PENB: G - mimořádně nehospodárná
popis:

Exkluzivně Vám nabízíme k prodeji rodinný dům se zahradou, který se nachází na slunném místě, v intravilánu obce Rtyně v Podkrkonoší. Jedná o třípatrovou budovu, se dvěma vchody, která je dispozičně rozdělen na 2 samostatně fungující byty, přičemž spodní byt sloužil před lety, jako krejčovská dílna. Dům je tedy možné využívat jako dvougenerační nebo jako bydlení spojené s podnikáním. Dům obklopuje zahrada, která má v aktuálně výměru 1204m2. V současné době probíhá oddělení části pozemku, tudíž výměra zahrady při podpisu kupní smlouvy bude mít cca 1000m2.

Rtyně v Podkrkonoší je obec se třemi tisíci obyvateli. Je strategicky umístěna na trase mezi Trutnovem a Náchodem.  

 

Specifikace domu: Samostatně stojící rodinný dům byl postaven roku 1925. V roce 1948 proběhla přístavba a nástavba. Dům je částečně podsklepený, má dvě nadzemní podlaží a je zakryto sedlovou střechou s valbami. Na dům navazuje dřevěný přístřešek (kolny).

 

Umístění v rámci obce: Velkou výhodou je příhodné umístění domu. Nachází se totiž přímo u hlavní silnice, která ale není hlavním tahem mezi městy Trutnov - Náchod, tudíž se jedná o klidnou lokalitu. Další předností je umístění domu jen 200 m od zastávky autobusu a 500 m od vlakové zastávky Rtyně v Podkrkonoší - zastávka, kde jezdí vlaky každé dvě hodiny jak směrem na Trutnov, tak směrem na blízký Červený Kostelec a dále na Hradec Králové.

 

Dispozice: V suterénu domu se nachází malý sklep o výměře cca 8 m2, kde jsou umístěny vodoměry pro oba byty. V 1.NP je hlavní vchod do domu (veranda), vedlejší vchod na zahradu, schodiště vedoucí do 2.NP a byt s dispozicí 4+kk (předsíň, WC, koupelna, obytná kuchyň, spíž, 3x pokoj, kotelna). Tento byt má výměru 130 m2. Ve 2.NP je byt s dispozicí 4+1 (předsíň, spíž, WC, koupelna, kuchyň a 3x pokoj) s výměrou 127 m2. V posledním patře je půdní prostor, který by bylo možné využít k vybudování dalšího bytu.

 

Technický stav: Po technické stránce je dům ve dobrém, udržovaném stavu. Dům je vyzděný z pálených cihel. Stropní konstrukce tvoří stropní systém typu HURDIS. Podlahové konstrukce jsou částečně betonové a částečně klasické násypové podlahy s dřevěnou konstrukcí nebo teracem na povrchu. Objekt zakrývá valbová střecha s krytinou z asfaltových šindelí. V bytě v 1. NP byly vyměněna okna za moderní plastová okna, ve 2. NP jsou okna původní dřevěná špaletová, ale v dobrém udržovaném stavu. Objekt v průběhu času procházel rekonstrukcemi - např. oprava izolace proti zemní vhlkosti tzv. „podřezání“ pomocí plechu či chemie.

 

Inženýrské sítě: přípojka el. - 220/380 V, napojení na veřejný vodovodní řád, napojení na veřejnou kanalizaci, plynová přípojka. Vytápění je zajištěno v každém bytě zvlášť, a to  plynovým kotlem, ohřev vody zajišťuje v každém bytě bojler.

 

Přístup / příjezd je zabezpečen z obecní asfaltové komunikace.

 

PENB se v současné době vyhotovuje, prozatím proto uvádíme energetickou třídu G.