Prodej rodinného domu k rekonstrukci v Úpici

ID: 01RD2324

2.090.000,- Kč / novinka

Lokalita: Trutnovsko
Obec: Úpice
Dispozice:
Stav zakázky: novinka
Vlastnictví: osobní
Pozemky celkem: 793 m2
Zastavěná plocha: 123 m2
Obytná plocha: 123 m2
Nebytové prostory: ano
Sklepní prostory: ne
Konstrukce: zděná
Technický stav: před rekonstrukcí
Počet místností: 4
Podlaží: 2
Vedlejší stavby: kolna
Střecha: šindel
Elektřina: 220V
Voda: veřejná
Plyn: ano
Odpady: veřejná kanalizace
Internet: ne
Vytápění: lokální na plyn
Izolace: ne
Garáž: není
Oplocení: částečně
PENB: G - mimořádně nehospodárná
Anténa: kabelová TV
popis:

Nabízíme k prodeji rodinný dům v Úpici v ulici Bezručova. Jedná se o objekt určený k celkové rekonstrukci. Dům se nachází u sídliště Na Veselce pod svahem, tudíž lze předpokládat, že zde už žádné další domy nevyrostou.

Celková zastavěná plocha domu je přibližně 123 m2. K domu dále náleží pozemek o celkové výměře 793 m2. Součástí pozemku je jedna velká zděná kolna a několik menších zděných kolen. Část pozemku je ve svahu a jsou zde zhotoveny vyzděné výškově odstupňované terasy, které byly využívaný jako záhony.

Dům je ve špatném technickém stavu, pochází z 20. let 20. stol. V roce 1993 byla provedena rekonstrukce střešní krytiny – kanadský šindel, jinak je dům v původním stavu. Dům je vyzděný z plných pálených cihel, stropy jsou dřevěné trámové. Jednou obvodovou stěnou je objekt napojen na sousední RD, na střeše je provedeno oddělení objektů protipožární atikou. Střešní konstrukce je sedlová z dřevěných krokví. Objekt není podsklepený.

Dispozičně je objekt rozdělen na obytné přízemí, ve kterém je kuchyně, obývací pokoj, koupelna, sklad, spižírna, pokoj (pracovna) a chodba. Druhé patro je neobyvatelné po demolicích dělících příček. Pro ohřev teplé vody byly v domě používány lázeňské kamna. Topilo se zde plynovými přímotopy (WAW) nebo kamny na TP.

Do domu je zavedena přípojka elektřiny 230 V, kabelová televize, veřejný vodovod, veřejná kanalizace a plynová přípojka.

Celkový stav nemovitosti není vhodný k okamžitému nastěhování a bydlení a vyžaduje kompletní rekonstrukci a revizi všech konstrukcí a rozvodů v domě. Průkaz energetické náročnosti (PENB): G – mimořádně nehospodárná

Rekonstrukcí tohoto objektu může vzniknout pěkný prostor pro rodinu s dětmi, kdy každý člen rodiny bude mít dostatek svého prostoru, soukromí a pohodlí. Zároveň se může jednat o zajímavou investiční příležitost, poněvadž by dům bylo možné pohodlně přestavět na 2-4 bytové jednotky určené k pronájmu.