Prodej domu s dvěma velkými byty v Úpici

ID: 01RD2326

7.035.000 Kč / novinka

Lokalita: Trutnovsko
Obec: Úpice
Dispozice:
Stav zakázky: novinka
Vlastnictví: osobní
Pozemky celkem: 710 m2
Zastavěná plocha: 255 m2
Nebytové prostory: ano
Sklepní prostory: ano
Konstrukce: zděná
Technický stav: udržovaný
Počet bytů: 2
Podlaží: 3
Střecha: pozinkovaný plech
Elektřina: 220/380V
Voda: veřejná
Plyn: ne
Odpady: veřejná kanalizace
Internet: ano
Vytápění: lokální elektrické
Izolace: ne
Nájemníci: ano
Garáž: součást stavby
Výtah: ne
Oplocení: ano
PENB: G - mimořádně nehospodárná
popis:

Tímto si Vám dovolujeme zprostředkovat zajímavou nabídku nevšední nemovitosti. Jedná se o velmi rozlehlý, vícepatrový, městský dům / objekt, ve kterém se aktuálně nacházejí 2 nebytové jednotky v přízemí (49,1 m2 a 67,9 m2) a 2 velké byty ve vyšších patrech (137,6 m2 a 141 m2). Další prostory představují sklepy a půda s možností vestavby 1-2 bytových jednotek. Při samotném domě je menší pozemek, jehož součástí je dvougaráž (bez vnitřní příčky) a objekt dílny s garážovými vraty. Celková výměra nabízí i možnost budoucího parkování.

 

Objekt je přibližně z 60% podsklepený. Nachází se zde tři velké zděné místnosti, dvě dřevěné sklepní kóje a zděný uhelný sklad.

V 1. NP je k dispozici bývalá základna autoškoly. Jedná se o dvě samostatné místnosti s výlohou. Jednotka nabízí dva možnosti přístupu – dveřmi přímo z ulice a poté i z chodby BD, který slouží i jako přímý přístup k sociálnímu zařízení náležící k nebytovým jednotkám (2x WC). Součástí prostorů nebytové jednotky je i „čekárna“. Druhý nebytový prostor je v této chvíli využívaný jako provozovna květinářství. Dále je 1. NP nachází kotelna se dvěma elektrokotli, boilerem a starým nefunkčním kotlem na TP se zásobníkem teplé vody. Jeden z těchto elektrokotlů slouží pro vytápění nebytových jednotek.

Ve 2. NP se nachází první prostorný udržovaný byt 5+1 o výměře 137,6 m2. V bytě je k dispozici malý balkón a krbová kamna. Elektrokotel a boiler pro tento byt se nachází v kotelně. Bytová dispozice: vstupní hala s chodbou, WC, koupelna, kuchyň, komora, spíž, 4 pokoje, pracovna

Ve 3. NP se nachází druhý udržovaný byt 4+1 o výměře 141 m2. V bytě je k dispozici lodžie a krbová kamna. V tomto bytě je umístěn i elektrokotel pro vytápění a boiler na ohřev teplé vody pro tento byt. Bytová dispozice: vstupní hala s chodbou, WC, koupelna, kuchyň, spíž, 4x pokoj

Podkroví 4. NP představuje jedna velká místnost s komínovými tělesy a hrubou betonovou podlahou. Dále se zde nachází i jedna menší obytná prostora tzv. „letní místnost“.

 

Svislé nosné konstrukce domu jsou vyzděny z pálených cihel. Hydroizolace spodní stavby je původní. Stropní konstrukce jsou zhotoveny z betonu. Objekt zakrývá sedlová střecha, jako krytina je použitý pozinkovaný plech včetně okapových žlabů a svodů a s instalovaným hromosvodem. Výplně otvorů – okna a dveře – jsou původní dřevěné.

Dům je napojený na elektřinu 230 / 400 V, veřejný vodovod a veřejnou kanalizaci. Není zde přípojka plynu ani napojení na horkovod.

Hlavní uzávěr vody je umístěn v 1.PP s pokračujícím původním rozvodem (kov). Měření elektřiny pro nebytové prostory je umístěno 1. NP, pro jednotlivé byty je umístěno vždy vedle příslušného bytu. Rozvody elektřiny jsou původní a jsou vedeny v hliníku. Vytápění je řešeno elektrokotli pro jednotlivé byty a nebytové prostory s původními rozvody a litinovými topnými tělesy.

Garáž je zděná a je napojená přímo na bytový dům. Jedná se o jednu velkou garáž, která má dvě samostatně uzamykatelné plechové vrata. Uvnitř garáže ale není dělící příčka. Střecha garáže je plochá a její střešní krytinu tvoří asfaltové pásy se vsypem doplněné o oplechování z pozinkovaného plechu. Do garáže je zavedena elektřina.

Dílna je zvlášť stojící zděná stavba. Střecha je rovná a její střešní krytinu tvoří taktéž asfaltové pásy se vsypem doplněné o oplechování z pozinkovaného plechu. Je zde zavedena taktéž elektřina, vytápění stavení je zajištěno pomocí kotle na TP.

 

Dům je ideální například pro dvě větší rodiny, jelikož nabízí dva velké byty včetně parkovacích míst bez velkých investic a k tomu dva nebytové prostory pro rodinné podnikání či jejich pronájem. Bonusem může být budoucí vybudování 1-2 bytových jednotek v půdním prostoru. Další možností je přebudování domu na dohromady 6 standardních nebo 9 menších bytových jednotek (v každém patře dvě nebo tři) a dvě nebytové jednotky v přízemí.